Posted on

Salon jest pomieszczeniem, w którym codziennie cała rodzina spędza bardzo dużo czasu. Warto urządzić to wnętrze w taki sposób, aby miło było przebywać w nim domownikom. W dużej mierze o charakterze pomieszczenia decydują dodatki – poznaj 5 idealnych do Twojego salonu.

Obrazy, plakaty i zdjęcia

Salon wygląda dużo przytulniej, jeśli ściany opatrzymy w odpowiednie dodatki. Sprawią one, że wnętrze nie będzie wydawało się zimne i obce. Przy urządzaniu salonu warto więc zainwestować w takie dodatki, jak na przykład obrazy oraz plakaty. Świetnie spełnią one swoją funkcję estetyczną. Warto dodać do tego także zdjęcia przedstawiające członków rodziny i powiesić je na ścianie w ramkach. Salon od razu zrobi się bardziej przytulny.

Dekoracyjne oświetlenie do salonu

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia, także salonu. Aby nadać wnętrzu charakteru, warto zainwestować na przykład w ozdobne żyrandole czy eleganckie lampy stojące. Pamiętajmy, że oświetlenie powinno być dobrane odpowiednio pod styl, w którym urządzony jest nasz salon. Ważna jest nie tylko funkcja dekoracyjna, ale także to, aby oświetlenie spełniało nasze wymagania funkcjonalne.

Biokominki narożne jako alternatywa dla tradycyjnych kominków

Kto nie marzył o zamontowaniu kominka w swoim własnym salonie i cieszeniu się jego ciepłym blaskiem w zimowe wieczory? Dla niektórych jednak jest to cel nie do osiągnięcia, najczęściej dla osób, które nie mieszkają w domach jednorodzinnych. Rozwiązaniem mogą być w tym przypadku biokominki narożne, wiszące lub wolnostojące – sprzętów tego typu jest dziś na rynku bardzo wiele. Biokominek jest zasilany na biopaliwo – w pomieszczeniu, w którym go umieścimy, będzie podnosił temperaturę powietrza, a dodatkowo sprawi, że całe wnętrze będzie bardziej przytulne. Biokominki narożne polecane są szczególnie do pomieszczeń o małym metrażu.

Bujna roślinność w salonie

Bardzo często zapominamy o tym, że wnętrza bez kwiatów stają się zimne i mało przytulne. Dlatego warto w naszym salonie postawić kilka roślin – możemy je ustawić na przykład na półkach czy parapetach. Jeśli nie mamy wprawy w dbaniu o kwiaty, wybierzmy na początek takie okazy, które nie potrzebują skomplikowanej opieki.

Dywan – funkcjonalny dodatek do salonu

W ostatnim czasie dywany znów powracają do łask konsumentów. Poleca się je szczególnie w takich salonach, gdzie na podłodze wyłożone są płytki, a w domu nie mamy zamontowanego ogrzewania podłogowego. Wówczas dywan będzie spełniał nie tylko funkcję estetyczną, ale także będzie ogrzewał stopy domowników w zimniejsze dni.