Posted on

Toaleta dla niepełnosprawnych powinna być możliwie jak najbardziej funkcjonalna. Osoba poruszająca się o kulach lub na wózku potrzebuje specjalnych uchwytów przy toalecie, umywalce oraz pod prysznicem. Istotne jest, aby do minimum ograniczyć zbędne elementy, które mogą być traktowane jako przeszkody oraz mogą ograniczyć ruchy. Nie oznacza to jednak, że taka łazienka nie może pięknie się prezentować. Biorąc pod uwagę wytyczne łazienki dla osób z niepełnosprawnościami możliwe jest jej eleganckie urządzenie. Jak to zrobić?

Elegancka toaleta dla niepełnosprawnych – postaw na prostotę

Aranżując łazienkę niejednokrotnie dajemy ponieść się panującej modzie, która jest w naszym guście. Istotne jest więc, aby kierować się indywidualnymi preferencjami oraz tym, aby dane elementy, jakie będzie zawierała toaleta dla niepełnosprawnych, nie stanowiły dodatkowej przeszkody. Jak wiadomo, styl klasyczny to elegancja w czystej postaci, która przez długie lata będzie cieszyła oko. Jest on kwintesencją tego, co ponadczasowe i piękne. To w nim można doszukiwać się ciepłych barw, takich jak beż czy brąz, które świetnie współgrają z bielą czy szarością. Dobierając do nich eleganckie dodatki można stworzyć jedną całość – należy jednak pamiętać, aby znajdowały się w takim miejscu, by nie stanowiły przeszkody dla osoby poruszającej się o kulach czy na wózku. Co więcej, jasne barwy mają wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni, co dla posiadaczy niewielkich łazienek jest bardzo ważne.

Łazienka dla osób niepełnosprawnych – odpowiednie dodatki, które nadadzą elegancji

W eleganckiej łazience przeznaczonej dla osoby niepełnosprawnej odpowiednie akcesoria łazienkowe stanowią istotny element dekoracyjny. Warto postawić na złoto lub srebro, a także dopełnić przestrzeń kontrastowym kolorem – jest to odrobina szyku na wyciągnięcie ręki. Nie bez znaczenia jest również dobór oświetlenia. Lampy o klasycznym wyglądzie wcale nie muszą być jednolite. Na rynku można spotkać wiele eleganckich i praktycznych zarazem nowoczesnych rozwiązań.

Klasyka nigdy się nie starzeje, można nawet stwierdzić, iż podąża równolegle z modą i wszystkimi jej urozmaiceniami. Lampy łazienkowe w stylu klasycznym z powodzeniem wpasują się w każdą przestrzeń, a w dodatku nadadzą jej charakteru i podkreślą wyrazistość. Taka forma oświetlenia na pewno będzie intrygująca

Warto również zadbać o właściwe oświetlenie lustra – tak, aby twarz osoby siedzącej na wózku była oświetlona z każdej strony. Dobrym rozwiązaniem są kinkiety, które poza swoją funkcją, stanowią doskonały dodatek.