Posted on

Wypadki chodzą po ludziach i niestety przynoszą mnóstwo dramatów. Jednak korzystamy z możliwości ubezpieczeń komunikacyjnych. Liczni ubezpieczeni uważają że to wystarczy, byśmy mogli nie obawiać się strat. A jak jest w rzeczywistości?

Zaszedł drogowy karambol, w którym Ty lub ktoś z bliskich Ci osób poniósł istotne straty. Wszystko jest jasne i spodziewasz się wypłaty spodziewanej należności. Jednak tak naprawdę likwidator szkody postara się by było tego jak najmniej, ponieważ nie mieści się to w wąsko rozumianym sposobie zarobkowania. To coraz bardziej powszechne, że w wielu przypadkach, gdy myślimy o kwocie adekwatnej do poniesionej straty, trzeba wykazać się inicjatywą. Warto wiedzieć, jakie kroki zadziałają z dobrym skutkiem. To zadanie zleć specjalistom z świetnie zorganizowanych kancelarii odszkodowawczych.
Możliwy finał na sali sądowej

Pewnie masz rację, ale mimo monitów, pism i wniosków poszkodowanego większość spraw kończy się przed sądem. Ubezpieczalnie żyją z różnicy między wpłatami a wypłatami, więc po jej stronie czeka na nas zespół bardzo dobrych prawników, którzy z pewnością będą działać na naszą niekorzyść. By być pewnym, że każda okazja zdobycia odszkodowania została dobrze wykorzystana, warto zlecić reprezentowanie w sprawie kompetentnej osobie. To dziś dość proste – wpisz w okno przeglądarki online odpowiednie hasło z adresem, pod, którym mieszkasz, dajmy na to prawnik Łódź. Większość kancelarii ustala prowizję od wywalczonej kwoty, dlatego zatrzyma się na jak najwyższym poziomie wypłaty świadczenia.

Nie obędzie się bez udokumentowania zdarzenia

Najlepiej jednak tak poprowadzić sprawę, by uniknąć sądu – dobry radca podpowie Ci jak to się robi. Dokumentacja zdarzenia i strat na zdrowiu i mieniu to fundament uzyskania odszkodowania. Doradca powinien wskazać co musi zawierać. Mogą się tam znaleźć zdjęcia, wyceny, oświadczenia, karty z wizyt lekarskich itp. Prowadzący twoją sprawę pokażą Ci też skąd wziąć dowody poniesionych strat.

Dali, lecz chcesz więcej

Zaniżanie świadczeń to powszechna praktyka ubezpieczalni. Należy się spierać, gdyż często jest to skuteczne, nawet bez odwiedzin w kancelarii. Pomyśl, jaką kwotę mógłbyś otrzymać przy zatrudnieniu specjalistów? Jeśli myślisz, że wywalczona samodzielnie kwota wciąż nie odpowiada szkodzie, warto udać się do radcy, który obiektywnie to oceni.