Posted on

Masz za sekundę znaleźć się w umówionym miejscu, a właśnie umyłaś włosy? Nic nie poradzisz – wybierz jeden z patentów na ich sprytne wysuszenie. Ważne, żeby nie stawiać na wysoką moc urządzeń, dlatego że będzie to doskonałe rozwiązanie, którego ostatecznym rezultatem jest poważne pogorszenie odporności włosów. Co można zrobić, by głowa szybko się wysuszyła, a włosy pozostały zdrowe? Przygotuj średnie ręczniki 30×50 i sprawdź, jak to zrobić.

Czy tak naprawdę da się błyskawcznie mieć suche włosy?

W przypadku gdy umyte włosy suszą się zazwyczaj bardzo powoli albo zwyczajnie nie pasuje ci chodzenie z mokrą głową, bez dwóch zdań zastosuj się do tych porad. Można znaleźć środki, by czas efektywnego wysychania okazał się o 15 minut krótszy. Mechanizmy przywołanych metod bazują na naturalnych procesach, bez użycia ostrych środków, które w rezultacie psują włosy. Do nabardziej rozpowszechnionych zaliczamy ten zestaw:

Suszarka

Wydawałoby się, że znaleźliśmy metodę najbardziej oczywistą, lecz wiele pań nie korzysta z ciepła, które ma niejednoznaczny wpływ na stan włosów. Gdy ci spieszno, wybierz suszenie okolic głowy letnim, ale niegoracym nadmuchem na wolnych obrotach – końce suszą się jeszcze prędzej i stopień osuszenia szybko osiągnie ten sam stan. W ciepłym pomieszczeniu zastosuj chłodne nadmuchiwanie, które osuszy głowę niemal w tym samym czasie, ale bez uszkodzeń w keratynowej powłoce. Używaj dobrego sprzętu z jonizacją i wielostopniowym regulowaniem. W sytuacji podbramkowej skusi cię prawdopodobnie ogrzany podmuch, dlatego na wszelki wypadek najlepiej mieć pod ręką spray chroniący przed przegrzaniem. Pamiętaj, że finał operacji powinnaś wykonać chłodnym nadmuchem dla wzmocnienia i nabłyszczenia.

Odciąganie wody z włosów

Suszenie klasyczne, czyli przez pocieranie ręcznikiem, również pogarsza ich kondycję. Powinnaś zastosować bardzo chłonne ręczniki 30×50 mikrofibrowe. Najpierw całość najlepiej delikatnie wyżąć nad wanną lub umywalką, w drugiej kolejności dopiero wycisnąć je w wymienione wyżej materiały. Najlepiej powtórzyć tę czynność z paroma powtórkami, by odcisnęło się niemal całą wodę. Niektórzy chwalą sobie ręczniki frotte, aczkolwiek przy nich tworzy się efekt puszenia.

Turban – metoda na wilgotne włosy

Dopiero teraz można dokładnie zwinąć włosy w turban z ręcznika. Odciągnięcie wody wymaga bardzo ciasnego upięcia.

Ciepły ręcznik

Ręcznik podgrzany na kaloryferze skuteczniej odciągnie wodę i pozwoli włosom dokładniej wyschnąć. Warto tylko pamiętać o tym, żeby nie za silnie go rozgrzać.