Posted on

Czy można jakoś bezpiecznie i bez zbyt dużego stresu przejść przez imprezę rodzinną? W wielu sytuacjach wydaje się to zadaniem nie do zrealizowania. Możemy jednak zbliżyć się do ideału, jeżeli będziemy postępować według pewnych prostych wskazań. Dobrze jest zrobić sobie nawet jakiś prosty draft.

Jeżeli planujesz imprezę, to planuj to dokładnie

Nie ma znaczenia, czy będzie to spotkanie świąteczne, czy też może jakieś inne. Jeżeli pojawić ma się na nim duża ilość osób, to możemy być pewni, że nie zabraknie sytuacji stresogennych. Wystarczy przecież przypomnieć sobie, że w każdej rodzinie występować będą różnice zdań. Poza tym tak naprawdę przecież wszędzie tam, gdzie w jednym miejscu spotyka się kilka osób, tam będziemy mieli do czynienia z różnymi charakterami. Możliwość wystąpienia konfliktu będzie więc spodziewana. Dlatego trzeba dobrze się przygotować, tworząc na przykład dokładną listę niezbędnych produktów. To szczególnie ważne, jeżeli planujemy catering na imprezę, ponieważ trzeba wcześniej zrobić rozeznanie w gustach kulinarnych gości. Trzeba wybrać odpowiednie potrawy i napoje, a pracy będzie szczególnie więcej, jeżeli sami będziemy przygotowywać posiłki. Najlepiej wypisać sobie wszystko od początku do końca na kartce i trzymać się dokładnego planu.

Zadbajmy o typową domową atmosferę

Nawet drobne rzeczy mogą poprawić humor osobom, które są naburmuszone. Nie wystarczy przecież przygotować najdroższy i najsmaczniejszy catering na imprezę. Dobrze jest pomyśleć o tym, w jaki sposób dekorować stół, a podczas świąt powinny to być jakieś ładne oryginalne ozdoby świąteczne. Poza tym na pewno warto zrezygnować z agresywnego oświetlenia. Najlepiej je przyciemnić i wybrać raczej świece. Zapalone świece potrafią stworzyć rzeczywiście niepowtarzalną i bardziej ciepłą, rodzinną atmosferę. Pamiętajmy, że światło takie będzie bardziej naturalne i będzie mieć całkiem inną barwę w porównaniu do światła sztucznego, które nie zawsze jest przyjemne, szczególnie wtedy, jeśli będzie mocno oświetlać. Dodatkowo warto też zadbać o odpowiedni repertuar. Delikatna na przykład jazzowa muzyka w tle także może zdziałać cuda.

Catering na imprezę dopasowany do indywidualnych potrzeb

Powinniśmy także pamiętać, że obecnie każdy przywiązuje bardzo dużą uwagę do swojej diety i do swoich indywidualnych gustów. Nawet więc wtedy, gdy chodzi o posiłki typowo tradycyjne podawane w święta, to warto brać pod uwagę na przykład to, że ktoś jest wegetarianinem albo toleruje tylko i wyłącznie owoce morza. Na szczęście firmy cateringowe zawsze potrafią stanąć na wysokości zadania.