Posted on

Wynajęcie kampera w sezonie to spory wydatek. Zapłacimy średnio 500 zł wynajmu na dzień, dlatego dwutygodniowe wakacje to koszt ponad 7 tysięcy złotych i mówimy tylko o wynajmie. Do tego w wielu przypadkach trzeba nabyć akcesoria kempingowe albo zapłacić za nie wyższą cenę.

Dobry kamper na wakacje – na co zwrócić szczególną uwagę?

Wynajem kamperów od kilku lat cieszy się sporą popularnością, co przekłada się na regularne podnoszenie cen. Średni koszt wynajmu na dzień to 500 zł, chociaż na rynku można znaleźć również oferty 1000 zł za jeden dzień. Akcesoria kempingowe są wtedy w cenie, ale to i tak spory wydatek. Przegląd cen pozwoli zmienić zdanie osób, które do tej pory uważały, że wyjazd na kemping jest tani. Nic bardziej mylnego, urlop może okazać się droższy niż wczasy last minute w ekskluzywnym kurorcie. Przyczepy kempingowe nie są tak drogie, ale trudno jest z nimi podróżować, a do tego samochód musi mieć specjalny hak holowniczy. Z tego względu dzisiaj skupimy się na wakacjach kamperem.

Środek wakacji to najgorszy czas na wynajem, gdyż dużo chętnych i doskonała pogoda sprawiają, że każdy chce się wyrwać na urlop, a odpoczynek na łonie natury wydaje się szczególnie atrakcyjny. Kampery nie są wypożyczane świeżym kierowcom, dlatego większość wypożyczalni oferuje swoje pojazdy osobom, które mają prawo jazdy co najmniej 3 lata. To bardzo mądre podejście, gdyż kilkumetrowy kamper to spore obciążenie dla samochodu, a sama jazda wymaga dużego doświadczenia. Zanim kierowca siądzie za kółkiem, musi wiedzieć, jakie zagrożenia występują w trakcie poruszania się kamperem i zapoznać się z najlepszymi manewrami pojazdem, który jest bardzo daleki od poręczności.

Przed wyjazdem trzeba zapłacić kaucję (w większości przypadków to 5 tysięcy złotych). Pieniądze zostaną wykorzystane na naprawę ewentualnych szkód. Mowa o kamperach średniej klasy, klasa Premium to zdecydowanie większe opłaty nie tylko za sam wynajem, ale również ubezpieczenie i kaucja.

Kiedy wynajmujący znajdą się już na docelowym miejscu, rozłożą wszystkie akcesoria kempingowe i odpoczną w cieniu drzew, mogą poczuć, że wszystkie wydatki związane z wyjazdem, a także trud włożony w dojazd na miejsce były tego warte.