Posted on

Łatwo się domyślić, że możemy mieć poważne trudności z wyborem najlepszych akcesoriów do realizacji wydajnego treningu. Wszystko przez dużą różnorodność takich produktów, ale na pewno warto przeanalizować ciężarki na kostki nadające się do biegania, ale także do podciągania na drążku.

Dlaczego ciężarki na kostki będą się sprawdzały?

Sceptycyzm współczesnych konsumentów jest jak najbardziej zrozumiały. Nie chcemy kupować kota w worku i wolimy się najpierw dowiedzieć czegoś konkretnego na temat artykułów sportowych. Na szczęście, jeżeli chodzi o takie ciężarki, to mamy tu dostęp do bardzo wielu różnych ciekawych poradnikowych filmów i tekstów. Dzięki temu będziemy mogli się zorientować, czy przypadną nam do gustu i przydadzą się podczas treningu. To, co jednak zawsze powiedzą nam doświadczeni trenerzy, to to, że ciężarki na kostki są wykorzystywane powszechnie w każdej niemal dyscyplinie sportowej. Nie ma znaczenia, czy masz już bardzo dobrze opracowany trening i rozumiesz wszystkie ćwiczenia, a także lubisz trenować w konkretnym trybie. To, co potwierdzają doświadczeni specjaliści, to na przykład znaczne poprawienie osiągnięć sportowych właśnie dzięki temu, że będziemy wykorzystywali ciężarki zakładane na kostki albo nadgarstki. To po prostu dodatkowy element treningowy, który warto rozważyć, jeżeli szukamy urozmaiceń albo chcemy wzmocnić mięśnie. Innymi słowy, ciężarki na kostki mogą bardzo skutecznie przełamać rutynę treningową, która zawsze w końcu się wkradnie nawet w przypadku najbardziej kreatywnych sportowców.

Ćwiczenia fitness stawiają na różnorodność?

Wykorzystanie takich ciężarków jest zresztą coraz powszechniejsze w siłowniach oraz klubach fitness. Trenerzy starają się wprowadzać wszystko to, co nowe i ciekawe do bardzo zróżnicowanych zestawów ćwiczeń. Z jakiego powodu? Chodzi tu nie tylko o czynniki fizyczne, chociaż one są kluczowe, ale także wymiar psychiczny. Badania bowiem bardzo wyraźnie udowadniają, że zróżnicowanie ćwiczeń pozwala skoncentrować się lepiej na wykonywanych czynnościach. Ma to też szczególnie duże znaczenie w przypadku osób, które będą wymagały większego zaangażowania i muszą włożyć więcej wysiłku z uwagi na nadwagę albo na przykład rehabilitację. Wykorzystanie takich ciężarków będzie więc miało tylko i wyłącznie plusy, a dodatkowo nie są one kosztowne. Poza tym są przecież dostępne w bardzo różnych wariantach, a więc ciężar możemy tu stopniować, podnosząc naszą wydajność treningową.