Posted on

Wydaje nam się, że prześcieradła z gumką to pospolity produkt wykorzystywany w domowym zaciszu, dlatego nie przywiązujemy do niego większej wagi. Wrzucamy go byle jak do pralki, pierzemy, kiedy nam się przypomni i używamy niewłaściwych detergentów. Takie działanie przyczyni się do przedwczesnego zniszczenia prześcieradła.

W jaki sposób prać prześcieradła z gumką?

Prześcieradła z gumką muszą zostać wyprane jeszcze przed pierwszym użyciem i nie ma znaczenia czy do produkcji zastosowano korę, bawełnę czy inny dobrej jakości materiał. W trakcie pranie usunięte zostaną bakterie oraz zapach barwnika, który występuje w kolorowych modelach. Barwnik jest w stanie pofarbować nie tylko materac, ale także naszą skórę, trzeba tego za wszelką cenę uniknąć.  Po praniu materiał staje się miękki i przyjemny w dotyku, co przekłada się na komfort odczuwany w trakcie użytkowania.

Pranie prześcieradła powinno odbyć się po wcześniejszej segregacji zarówno ze względu na kolor, jak i materiał (tkaninę). Bielizna pościelowa uszyta z satyny nie może być prana z kuchennymi ręcznikami czy ścierkami, gdyż takie połączenie pogarsza ich kondycję, a nikomu nie zależy przecież na pogorszeniu jakości materiału.

Jak uniknąć zniszczenia materiału w trakcie prania prześcieradła?

Prześcieradła z gumką należy prać na odpowiednim programie – dostępne jest pranie manualne i mechaniczne. Informacje o optymalnym programie można znaleźć na instrukcji dołączonej przez producenta. Odpowiednie warunki i niższa temperatura mogą być uwarunkowane przede wszystkim delikatną tkaniną czy rodzajem zastosowanego barwnika.

Prześcieradła z gumką prezentują się bardzo dobrze i zachowują swoje właściwości, kiedy są prane we właściwej temperaturze i odpowiednich detergentach. Powszechnie stosuje się proszek albo kapsułki. Warto stosować również płyn do płukania pod warunkiem, że prześcieradło nie pierze się z ręcznikami. Ten dodatek przyczynia się do zapobiegania elektryzowaniu i zapewnia delikatność wraz z przyjemnym zapachem.

Większość użytkowników pierze prześcieradła z gumką i pościele w wysokiej temperaturze – nawet 60 stopni C. Swój wybór warunkują chęcią usunięcia wszystkich bakterii, roztoczy i zabrudzeń, jednak przy takim praniu można spodziewać się intensywnego blaknięcia materiału, co w efekcie prowadzi do zniszczenia. Zimniejsza woda sprawdzi się zdecydowanie lepiej i koniecznie trzeba przestrzegać wszystkich zaleceń producenta.